درب MDF سرویس و اتاقی 

کارخانه آتار درب سلماس درب های داخلی خود را در دو گروه کلی تولید می کند: درب های سرویس و اتاقی HDF و درب MDF آتار درب سلماس سرویس واتاقی 

در مورد درب MDF آتار درب سلماس باید بیان شود که رویه های MDF متناسب با درخواست مشتری تولید می گردد. ولی به طور معمول ضخامت رویه درب اتاق و سرویس MDF دقیقا ۵ میل می باشد که این ضخامت پس از روکش شدن به ۶ میلی متر می رسد. رویه های درب MDF ، وارداتی ترک می باشند. روکش مورد استفاده بر روی درب های سرویس  و اتاق MDF تنوع بالایی دارد  : روکش چوب طبیعی از گونه های چوبی راش و ملچ ، گردوی آمریکایی و روکش PVC و ملامینه ، درب MDF آتار درب سلماس.

 

درب چوبی

بطور کلی در بازار فقط به درب چوبی که از چوب تولید شده است درب چوبی نمی گویند. دربهای چوبی که از مصنوعات چوبی همانند MDF و HDF نیز ساخته شده است درب چوبی گفته می شود. با توجه به کمبود چوب در ایران و قیمت بالای چوبهای وارداتی معمولا از مصنوعات چوبی برای تولید درب چوبی استفاده می شود. درب چوبی که از چوب کامل ساخته شده است به دو دسته مختلف تقسیم شده است. در برخی سفارش ها به دلیل کاهش قیمت تمام شده برای مشتری از مغزی چوب روسی به همراه روکش چوب های گردو ، بلوط ، راش و غیره استفاده می شود. برخی از تولید نیز بر اساس تولید درب چوبی با یک نوع چوب می باشد بطور مثال تولید درب چوبی با چوب راش، که در این صورت چوب های بصورت قطعات کوچکتر برش می شوند و بصورت ماستیو کاری تولید درب چوبی انجام می شود. عملیات ماستیو کاری به دلیل جلوگیری از انواع اعوجاج در محصول نهایی می باشد. با توجه به اینکه درب چوبی در معرض دماهای مختلف و رطوبت های مختلف قرار می گیرند.

بیشترین استقبال از رویه های روکش طبیعی چوب می باشد که نقش و بافت چوب را بخوبی بر روی درب اتاقی MDF یا درب داخلی سرویس MDF نشان می دهند. در کنار این موضوع رنگ بندی و نوع رنگ با کدهای مختلف تقسیم بندی می شوند که این دامنه از رنگ های ونگه تا خود رنگ دارای تنوع می باشند و می تواند مورد توجه مشتریان قرار بگیرد. کلاف داخلی درب های سرویس و اتاق MDF از چوب چام روسی می باشد و این کلاف در قسمت هایی که نیاز به مقاومت بیشتری دارند افزایش پیدا می کند. داخل درب به دلیل افزایش مقاومت درب MDF آتار درب سلماس در برابر فشار از هانی کام ترک استفاده می شود و مقاومت بسیار بالایی را برای درب ها ایجاد می کند. این نوع درب ها دارای چهارچوب چوبی می باشند. استاندارد چهارچوب چوبی ۱۴ سانتی متر می باشد که این عرض می تواند متناسب با سفارش مشتری افزایش پیدا کند.

روکوب های چوبی درب اتاق و درب سرویس MDF بر روی انواع چهارچوب های فلزی قابل نصب می باشند. روکوب ام دی اف درب های اتاقی ام دی اف به دو صورت کشویی و پیچی تقسیم بندی می شوند. مدل های کشویی از منظر زیبایی و نصب دارای کیفیت بالاتری هستند. چهارچوب های چوبی از هر دو طرف درب دارای روکوب می باشند. در صورت سفارش روکوب و چهارچوب توسط مشتری ، مراحل نصب روکوب بر روی چهارچوب فلزی و برش های ثانویه سر پروژه توسط نصاب انجام می شود.

درب اتاق MDF

معمولا درب های اتاق MDF در سایزهای متنوع تولید می شود. متاسفانه در ایران استاندارد دقیقی برای عرض درب های اتاقی وجود ندارد و در صورت وجود استاندارد هیچ گونه قابلیت اجرایی ندارد. به همین دلیل است که در یم ساختان واحد تمام ابعاد درب های اتاقی با همدیگر متفاوت می باشند. معمولا محدوده ی عرضی ۷۵ تا ۹۰ سانتی متر را برای درب های اتاقی در نظر می گیرند. البته باید بیان شود که در سال های اخیر طول درب های اتاقی در برخی پروژه های لوکس به بیشتر از ۲٫۴۰ متر رسیده است و در حقیقت طراحان این خانه ها بر این باور هستند که افزایش قدی طوب درب اتاق MDF بخصوص با روکش های جوبی یا رنگ سفید برآق یا رنگ مشکی برآق می تواند زیبایی باشکوهی با به مجموعه بدهد. 

درب سرویس MDF

درب های سرویس MDF همانند درب های اتاقی آن دارای دستورالعمل خاص عرضی و ارتفاعی نمی باشند. در حقیقت معمولا عرض درب سرویس MDF وابسته به متراژ واحد مسکونی یا واحد اداری مورد نظر می باشد. البته متراژ سرویس و حمام عامل دیگر بر تاثیر گذاشتن عرض درب سرویس MDF می باشد. در سرویس و حمام های کوچه معمولا از درب سرویس MDF با عرض های ۶۰ تا ۶۵ سانتی متر استفاده می شود که در نوع خود عرض بسیاری کمی می باشد ولی به هر حال محدودیت در عرض درب داخلی سرویس MDF برای تمام پیمانکاران و سازندگان خانه های مسکونی و اداری وجود دارد. درب های مستر نیز از این قانون مستثنی نمی باشند و با صنعتی شدن و کوچک شدن واحد های آپارتمانی عرض درب ها نیز کاهش پیدا کرده است. 

 

نحوه سفارش گذاری درب های داخلی HDF و درب ها داخلی MDF

اولین نکته در سفارش گذاری درب های داخلی HDF و MDF این می باشد که زمان تولید درب با چهارچوب بیشتر از درب به تنهایی می باشد. ساخت سفارشی چهارچوب چوبی با قطر های مختلف قطعا زمان بیشتری نسب به ساخت درب HDF و درب MDF بدون چهارچوب دارد. در سال های اخیر استفاده از درب با چهارچوب چوبی در ساختمان سازی بیشتر شده است. مشتریان و سازندگان ساختمان باید در جریان برخی نکات در استفاده در درب با چهارچوب چوبی باشند. اول اینکه ضخامت چهارچوب های چوبی بین ۱۴ تا ۲۸ سانتی متر می باشد. دوم اینکه قطر دیوار در سه طرفی که چهارچوب نصب می شود باید همسان باشد تا بازو چهارچوب قابلیت نصب داشته باشد و پس از نصب روکوب بصورت صحیح روی دیوار قرار بگیرد. نصب درب با چهارچوب چوبی با فوم فشرده پلی اورتان انجام می شود و از چسب آکواریوم و یک دو سه برای اتصال روکوب بر روی دیوار استفاده می شود. نصب درب با چهارچوب چوبی به دلیل استفاده از فوم نسبت به درب داخلی ساختمان بدون چهارچوب پیچیده تر می باشد و این شرکت از نصاب های ماهر برای نصب درب با چهارچوب استفاده می کند. 

درب داخلی نیز بصورت رنگ شده و خام به مشتری ارائه می شود. خرید یرآق مربوطه ماننده قفل و سیلندر و دستگیره با هماهنگی شرکت و سرپرست نصاب انجام می شود. درب های داخلی HDF و درب های ساختمانی MDF دارای یک سال گارانتی و تضمین رنگ و رگلاژ می باشند.

درب ضد سرقت
تحت لیسانس ترکیه با ۵ سال گارانتی
درب ضد حریق
با تاییده آتش نشانی تک لنگه
درب داخلی
با کلاف چوبی فینگر جوینت انواع HDF
درب داخلی
با کلاف چوبی فینگر جوینت انواع MDF